Ko’hna-Ark da mahorat darsi.

"Muzeylarda xizmatlar sohasini rivojlantirish chora-tadbirlari to'g'risida"gi PQ-261-sonli qaror ijrosini taminlash maqsadida bugun "Qadimgi Xorazm" bo'limi mudiri Furqat Rahimov tamonidan 6 avlod misgar, kandakor, naqqosh usta hunarmand Erkavoy Ubadullayev bilan birgalikda mis buyumlarga naqsh o‘yib ishlash bo‘yicha mahorat darsi tashkil qilindi va misgarchilik durdonalarini yaralishi, milliy bezaklar, misgarchilikda ishlatiladigan gullar tarixi haqida ma'lumotlar berildi. Mahorat darsida mahalliy sayyohlar bilan bir qatorda chet-ellik sayyohlar ham qatnashdilar. Mahorat darsi tashrif buyurgan mehmonlarda katta qiziqish uyg‘otib o'zlari ham bu jarayonni yaqindan bilish maqsadida o‘z qo‘llari bilan mis buyumga o‘yma naqsh solish ishlarini amalga oshirdilar va bu ishlardan mehmonlar katta ta'ssurot olganliklarini, o‘z tashakkurlarini gid tarjimon hamrohi orqali isxor qildilar.