The "Ichan Kala"
Open air museum in Khiva
Samarqand shahridagi “Silk Road Travel Academy” gid-ekskursovodlar tayyorlash markazi tashabbusi bilan Xiva shahridagi tarixiy yodgorliklar va
Ichan-Qal’a davlat muzey-qo‘riqxonasining “Qadimgi Xorazm” bo‘limida eng qadimgi davrlardan ma’lumot beruvchi nodir osori-atiqalar o‘rin olgan
Turizm va ekskursiya faoliyati: yangi muammolar va rivojlanish yoʻllari" VIII Xalqaro gidlar forumi doirasida "Zamonaviy muzey va davr muammolari
Ichan-Qal’a davlat muzey-qo‘riqxonasi bo‘lim mudirlari , ilmiy xodimlari tomonidan ajdodlarimizdan bizgacha yetib kelgan bebaho boylik --
Joriy yilning 7-fevral kuni Xiva shahar Ogahiy ijod maktabida g‘azal mulkining sultoni buyuk shoir Mir Alisher Navoiy bobomiz tavalludining 584
Ichan-Qal’a davlat muzey – qo‘riqxonasi boshlang‘ich kasaba uyushmasi qo‘mitasining hisobot- saylov yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Turizm sohasidagi eng nufuzli tadbirlardan biri bo‘lgan EMITT (East Mediterranean International Tourism & Travel Exhibition) Xalqaro turizm
Joriy yilning 29-yanvar kuni Ichan-Qalʼa davlat muzey-qo‘riqxonasi bo‘lim mudirlari tomonidan O‘zbekiston Respublikasi birinchi Prezidenti Islom
Butun mamlakatimizda bo‘lgani kabi bugun 30 - yanvar kuni Ichan-Qal’a davlat muzey-qo‘riqxonasi xodimlari ishtirokida O‘zbekiston Respublikasi
Mamlakatimizdagi muzeylar faoliyatini qo‘llab-quvvatlash, ularning marketing siyosati va xizmatlar sohasini yalpi uyg‘unlikda