XORAZMDAGI ARXEOLOGIK TOPILMALAR nomli yangi ko'rgazma
Warning: tempnam(): open_basedir restriction in effect. File(/var/www/sites/web341/tmp) is not within the allowed path(s): (/var/www/vhosts/khivamuseum.uz/:/tmp/) в функции drupal_tempnam() (строка 2504 в файле /var/www/vhosts/khivamuseum.uz/httpdocs/includes/file.inc).
Warning: file_put_contents(): Filename cannot be empty в функции file_unmanaged_save_data() (строка 1962 в файле /var/www/vhosts/khivamuseum.uz/httpdocs/includes/file.inc).
Невозможно создать файл.
O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 27-maydagi 261-sonli qarorni ijrosini ta'minlash maqsadida "Ichan-Qal'a" davlat muzey-qo'riqxonasining Ark saroyi "Qadimgi Xorazm tarixi " bo'limida bugun "Xorazmdagi arxeologik topilmalar" nomli vaqtinchalik ko'rgazma tashkil qilindi. Ko'rgazmaning ilk ochilishi marosimini muzey-qo'riqxona rahbari A.Ismailov ochib berdilar. Ko'rgazmada muzey-qo'riqxona fondindan joy olgan arxeologik ashyolar va Xorazm diorida arxeologik tadqiqotlar bilan shug'illangan xorijiy va mahalliy olimlar fotosuratlari namoyish qilinib, ularning amalga oshirgan ishlari bo'yicha qizqarli ma'lumotlar berildi. Tashkil qilingan ko'rgazma muzey shaharga tashrif buyurgan mahalliy va xorijiy sayyohlarda ham katta qiziqish uyg‘otib e'tiroflarga sazovoz bo'lmoqda.