"Muzeylarda hizmatlar sohasini rivojlantirish chora-tadbirlari tog‘risidagi" PQ-261-sonli qaror ijrosini taminlash.
"Muzeylarda xizmatlar sohasini rivojlantirish chora-tadbirlari to'g'risida"gi PQ-261-sonli qaror ijrosini taminlash maqsadida 21-avgust kuni "Xon xarami"bo'limi bo'lim mudiri F.Djumanyazov va ilmiy xodimlar F.Avezova va B.Yusupovalar tomonidan naqqosh xunarmand X.Djumanyozov bilan birgalikda naqqoshlik maxorat darsligi tashkil qilindi.Bunda mexmonlarga ota bobolarimizdan avlotdan avlotga o'tib kelayotgan xunarmandchilik tarixi haqida va naqqoshlik bilan yasalyotgan bejirim ishlar va somondan ham chiroyli san'at asarlari yasalishi haqida shu bilan birgalikda mexmonlardagi qiziqish uygotgan cho'girmalar va ularning tarixi tikilishi haqlarida malumot berildi.